زیباکس

عمل بینی در شیراز

عمل بینی در شیراز

04/09/1400

نمونه کار بینی استخوانی دکتر رویا جاویدی

در این مقاله می خواهیم سیر تا پیاز عمل بینی در شیراز را برای شما بگوییم. و بررسی کنیم چه عاملی تضمین کننده ی نتیجه ی دلخواه شماست. و چگونه می توانید بینی خود را به صورت قسطی عمل کنید!. 

حتما دیده اید برخی افراد بعد از جراحی بینی انقدر از نتیجه راضی هستند که معتقدند عمل بینی بهترین تصمیم زندگیشان بوده است. وقتی به زندگی قبل و بعد از عمل این افراد دقت می کنید، تفاوت از زمین تا آسمان است.

مثلا کسی که همیشه در جمع با خجالت حرف می زد و از هر چیزی که او را در مرکز توجه قرار می داد فراری بود، حالا با اعتماد به نفس بالا در جمع ها حضور دارد و از توجهات لذت می برد.

اما راز رسیدن به این نتیجه ی فوق العاده چیست؟

و از کجا بدانیم قرار است نتیجه ی دلخواهمان را از عمل بینی بگیریم؟

تا انتهای این مقاله با ما باشید تا راز رسیدن به بینی دلخواهتان را برایتان فاش کنیم.

چگونه جراح بینی مناسب خود را پیدا کنیم؟

جراحی بینی در شیراز؛ تیم زیباکس

پیدا کردن جراح مناسب برای عمل بینی در شیراز می‌تواند بسیار وقت‌گیر و سردرگم کننده باشد. شاید اطرافتان دیده باشید که دو نفر از دوستانتان توسط  یک جراح ، بینی خود را عمل کرده اند ولی فقط یکی از آنها از نتیجه رضایت دارد و دیگری ناراضی است و آن پزشک را پیشنهاد نمی کند. 

در این مواقع تکلیف چیست؟ و باید به حرف کدام دوست اعتماد کرد؟

واقعیت این است که هر جراحی در عمل یک فرم بینی مهارت بیشتری دارد و باید پزشکی را انتخاب کنید که در جراحی بینی های مشابه شما تبحر بیشتری دارد. برای این کار می توانید از مجموعه ی زیباکس مشاوره ی رایگان دریافت کنید. تیم زیباکس به واسطه ی سال ها همکاری با برترین جراحان شیراز با تخصص و سبک عمل هر دکتر آشنایی کامل دارد و می تواند مناسب ترین پزشک برای شما را پیشنهاد دهد. 

برای دریافت مشاوره ی رایگان کافی است با زیباکس تماس بگیرید. 

 

جستجوی جراح مناسب عمل بینی در اینترنت

بسیاری برای انتخاب پزشک مناسب عمل بینی دست به دامن اینترنت و فضای مجازی می شوند. و در اینستاگرام و سایت های مختلف به دنبال نمونه کار جراحان می گردند.  این روش در عین حال که می تواند کمک کننده باشد ولی به تنهایی اصلا کافی نیست.  چرا که هیچ جراحی در فضای مجازی از کارهای ناموفقش تصویری منتشر نمی کند. شما می توانید برای انتخاب جراح مناسب به مطب  پزشکان مراجعه کنید و نمونه کارها را از نزدیک مشاهده کنید. 

اما اگر به دنبال روشی ساده تر و کاربردی تر هستید ما به شما مشاوره ی رایگان انتخاب پزشک زیباکس را پیشنهاد می دهیم. شما می توانید برای انتخاب جراح مناسب از کارشناسان زیباکس به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر به قسمت بعد مقاله مراجعه کنید یا با زیباکس تماس بگیرید. 

مشاوره ی رایگان برای انتخاب جراح عمل بینی

نمونه عمل بینی در شیراز با مجموعه ی زیباکس

تیم زیباکس برای شما زیباجویانی که تصمیم به عمل بینی خود گرفته اید شرایط ویژه ای در نظر گرفته است. با همراهی زیباکس، دیگر نگران انتخاب اشتباه یا نامناسب جراح بینی نباشید؛ تیم زیباکس متشکل از مشاورین و کارشناس‌های متخصص و باتجربه آماده ی کمک به شماست. 

این تیم حرفه‌ای سال هاست در زمینه ی عمل بینی در شیراز فعالیت می کند و با مطرح ترین جراحان همکاری دارد. از مهمترین خدمات این مجموعه مشاوره ی رایگان و تخصصی انتخاب مناسب ترین پزشک عمل بینی است. شما می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری از این مشاوره بهره مند شوید. به این صورت که تصویر خود و بینی مورد نظرتان را برای کارشناسان زیباکس ارسال می کنید و آنها با توجه به شرایط شما بهترین جراح را به شما معرفی می کنند. برای دریافت این مشاوره ی رایگان کافی است روی دکمه ی زیر کلیک نمایید.

بهترین جراحان بینی در شیراز

برای این که در جراحی بینی به نتیجه ی دلخواه برسید، باید پزشکی مطمئن و کاردرست انتخاب کنید. پزشکی با تجربه و متبحر که از تکنیک های روز دنیا مطلع باشد و سابقه ی کاری درخشانی داشته باشد. در ادامه تعدادی از برترین جراحان بینی در شیراز را به شما معرفی می کنیم.  

دکتر لیلا اسدپور بهترین جراح بینی در شیراز

تیم زیباکس؛ دکتر لیلا اسدپور

سر کار خانم دکتر لیلا اسدپور با کد نظام پزشکی 146391 متخصص گوش، حلق و بینی و جراح سر و گردن می باشند. ایشان از شناخته شده ترین پزشکان شیراز می باشند و در جراحی بینی های استخوانی و گوشتی مهارت بسیاری دارند. دکتر لیلا اسدپور در سبک طبیعی و نیمه فانتزی تبحر و طرفداران بسیاری در شیراز دارند. و علاوه بر جراحی زیبایی بینی در زمینه های جراحی زیبایی گوش، تزریق ژل و بوتاکس، بیماری های حلق و حنجره و … نیز فعالیت می کنند.

نمونه عمل بینی دکتر لیلا اسدپور؛ مجموعه ی زیباکس
نمونه جراحی بینی دکتر لیلا اسدپور، مجموعه ی زیباکس

دکتر مسیح طالع معروفترین جراح بینی در شیراز

دکتر مسیح طالع جراح بینی در شیراز؛ مجموعه ی زیباکس

دکتر مسیح طالع متخصص گوش، حلق و بینی با کد نظام پزشکی 128104 می باشند. ایشان دارای مدرک فلوشیپ تخصصی پلاستیک بینی و صورت از آمریکا می باشند و از معدود پزشکانی هستند که به روش پریزرویشن جراحی بینی انجام می دهند. به این صورت که علاوه بر تغییرات ظاهری مناسب و ایده آل، ساختار بینی و تنفسی دچار هیچ مشکلی نمی شود. همچنین با این روش کمترین میزان درد و کبودی را خواهید داشت به حدی که حتی به تامپون هم احتیاجی نیست. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ایشان و گرفتن نوبت فوری با زیباکس تماس بگیرید.

نمونه عمل بینی دکتر مسیح طالع؛ مجموعه ی زیباکس
تصویر نمونه عمل دماغ دکتر مسیح طالع؛ مجموعه ی زیباکس

دکتر حمیدرضا کاظمی با تجربه ترین جراح عمل بینی در شیراز

جناب دکتر حمیدرضا کاظمی جراح بینی در شیراز؛ مجموعه ی زیباکس

دکتر حمیدرضا کاظمی از شناخته شده ترین پزشکان شیراز هستند که طرفداران بسیاری خصوصا در سبک عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی دارند. ایشان با کد نظام پزشکی 79916 حدود 4 هزار و هشتصد عمل بینی رضایت بخش را در کارنامه ی خود دارند. شما می توانید برای گرفتن نوبت فوری از ایشان با زیباکس ارتباط برقرار نمایید.

نمونه عمل بینی دکتر حمیدرضا کاظمی؛ مجموعه ی زیباکس
تصویر جراحی بینی دکتر حمیدرضا کاظمی؛ مجموعه ی زیباکس

نحوه ی ارتباط با برترین پزشکان عمل بینی در شیراز

برای ارتباط با پزشکان معرفی شده در قسمت های قبل و همچنین دیگر جراحان مطرح شیراز و گرفتن نوبت فوری ویزیت و عمل بینی با آنها کافی است روی دکمه ی زیر کلیک نمایید. 

مهم‌ترین عامل موثر بر نتیجه عمل بینی

عمل بینی در شیراز با مجموعه ی زیباکس

باید بگوییم عاملی که بیشتر از همه در نتیجه ی عمل بینی تاثیر دارد این است که بدانید بینی شما چه فرمی دارد و چه سبک عملی بیشتر مناسب شماست. به عنوان مثال بینی عروسکی و فانتزی بیشتر به شما می آید یا طبیعی یا نیمه فانتزی؟! در قدم بعد باید جراحی را پیدا کنید که در سبک عمل بینی انتخابی شما مهارت داشته باشد. 

شما می توانید برای تمامی این مراحل از تیم زیباکس کمک بگیرید و مشاوره ی رایگان دریافت کنید.کارشناسان مجموعه ی زیباکس به صورت تخصصی آموزش دیده اند که با توجه به فرم بینیتان مناسب ترین پزشک را به شما پیشنهاد دهند. برای دریافت مشاوره ی رایگان می توانید با زیباکس تماس بگیرید.

 

در ادامه انواع فرم های مختلف بینی را برای شما توضیح می دهیم

انواع فرم بینی

 همان طور که گفتیم شناخت نوع بینی‌، یکی از مهمترین مراحل قبل از عمل بینی است. احتمالا تا به حال به مقاله‌هایی برخوردید که انواع بینی را به 14 دسته ی مختلف تقسیم بندی کرده اند. البته درست است که بینی‌ طبیعی به فرم های مختلفی وجود دارد، ولی به طور کلی بینی به سه دسته ی استخوانی، گوشتی و غضروفی تقسیم می شود. 

در ادامه در خصوص هر یک برای شما توضیحاتی ارائه می کنیم.

فرم بینی گوشتی

نمونه عمل بینی گوشتی با مجموعه ی زیباکس

بینی گوشتی به نوک پهن و تقریبا گرد معروف است. و به دلیل تجمع غده های چربی زیر پوست، افرادی با این نوع بینی  وقتی این ناحیه را  فشار میدهند،  چربی ای که روی پوست آمده را احساس می‌کنند. پوست ضخیم، مشهود بودن منافذ پوستی و پهن بودن نیمه ی پایینی بینی از مشخصه های دیگر این فرم است. بافت استخوانی و غضروفی در بینی های گوشتی، ضعیف‌تر از بینی استخوانی است. به همین دلیل برخی جراحان، بینی های گوشتی را به سبک فانتزی یا نیمه فانتزی عمل نمی کنند. 

ولی این موضوع مانع رسیدن شما به بینی دلخواهتان نمی شود. با دریافت مشاوره ی رایگان از زیباکس می توانید مناسب ترین پزشک برای عمل بینی گوشتی را انتخاب کنید. برای این کار کافیست با زیباکس تماس بگیرید.

افتادگی بینی های گوشتی پس از عمل

به دلیل عدم استحکام کافی و ضعیف بودن غضروف ها و همچنین  پوست بینی ضخیم در صورتی که پزشک مهارت کافی نداشته باشد امکان افتادگی در بینی های گوشتی وجود دارد. اما جراحانی که از تکنیک های به روز دنیا بهره می برند با تقویت این غضروف ها از افتادگی بینی جلوگیری می کنند.

تشخیص بینی گوشتی

اولین کاری که باید برای تشخیص بینی های گوشتی انجام دهید این است که سعی کنید نوک بینی خود را به سمت پایین خم کنید. بینی استخوانی بخاطر ساختاری مستحکمی که دارد، به اندازه بینی گوشتی انعطاف پذیر نیست. 

روش دیگر این است که با انگشت‌، نوک بینی را فشار دهید و میزان چرب بودن سطح انگشت‌ را بررسی کنید. اگر دست شما چرب شد، بینی شما از نوع گوشتی است و غده ی چربی فعال دارد. 

جالب است بدانید یکی از راه های تشخیص نوع بینی، از طریق نوک بینی است. به این صورت که نوک بینی را فشار می دهید،  هرچه نرم‌تر باشد بینی شما گوشتی تر و اگر سفت تر بود از نوع غضروفی و استخوانی‌ است.

اگه شک دارید که بینی شما در کدام دسته قرار می‌گیرد، می توانید از کارشناسان زیباکس مشاوره ی رایگان دریافت کنید.

فرم بینی استخوانی

تصویر جراحی بینی استخوانی با مجموعه ی زیباکس

این مدل بینی بخاطر ساختار استخوانی و غضروفی محکم و پوست نازک، برای عمل مناسب‌ترین نوع است. همان طور که گفتیم پوست بینی های استخوانی نازک است به صورتی که  وقتی به بینی دست میزنید، به راحتی می توانید استخوان را تشخیص دهید. 

داشتن قوز یا اصطلاحا عقابی بودن، از مشخصه‌های معروف بینی استخوانی است که معمولا بسیاری برای برداشتن همین قوز دست به عمل جراحی می زنند. افراد با بینی استخوانی می توانند به سبک های طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی بینی خود را عمل کنند.

برای آشنایی با بهترین جراحان بینی استخوانی در شیراز می توانید با زیباکس تماس بگیرید.

 

تشخیص بینی استخوانی

داشتن برجستگی روی پل بینی یا همان قوز از مهمترین مشخصه های بینی های استخوانی است. همچنین به دلیل پوست نازک، استخوان بینی به راحتی قابل لمس است.

فرم بینی غضروفی یا ترکیبی

نمونه عمل دماغ غضروفی با مجموعه ی زیباکس

بینی درصد بالایی از افراد، ترکیبی از بینی استخوانی و گوشتی است. بینی های به این فرم ممکن  است هم قوز داشته باشند و هم مانند بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و نوک پهن باشند. 

اگر بینی شما هم از این فرم است، باید توجه کنید که بیشتر در دسته ی بینی های استخوانی قرار می گیرد. هرچه ضخامت پوست این نوع بینی کمتر باشد و دارای بافت و غضروف محکم‌تری  باشد، عمل جراحی راحت تری خواهید داشت.

 

شما می توانید برای تشخیص فرم بینی خود از کارشناسان دکی یاب مشاوره ی رایگان دریافت کنید. برای این کار روی دکمه ی زیر کلیک نمایید.

 

سبک های مختلف عمل بینی

حال که انواع فرم بینی را شناختیم خوب است درمورد سبک های مختلف جراحی بینی هم حرف بزنیم. و بررسی کنیم هر کدام چه ویژگی هایی دارند و برای چه افرادی مناسب هستند. به عنوان مثال اگر  لب بالایی تا بینی فاصله ی زیادی دارد بهتر است سراغ سبک عروسکی یا فانتزی نروید و بینی خود را به سبک طبیعی عمل کنید. 

در ادامه سه سبک عمل بینی فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی را بررسی می کنیم.

عمل بینی طبیعی

عمل بینی به سبک طبیعی با مجموعه ی زیباکس

 هدف از عمل بینی طبیعی برطرف کردن ایرادات بینی است. به عنوان مثال رفع نقایضی مانند قوز بینی، پهن بودن ، انحراف، مشکلات در تنفس و … 

بسیاری از افرادی که بینی خود را به این سبک عمل می کنند دوست ندارند عملی بودن بینی آن ها قابل تشخیص باشد. همچنین در سبک طبیعی اندازه ی بینی متناسب با سایر اجزای صورت کوچک شده و تیغه ی بینی صاف است و قوس ندارد.

 

برای آشنایی با برترین جراحان بینی به سبک طبیعی کافی است با تیم زیباکس تماس بگیرید و مشاوره ی رایگان دریافت کنید.

 

عمل بینی فانتزی

تصویر عمل بینی فانتزی در شیراز با مجموعه ی زیباکس

عمل بینی  فانتزی در شیراز خصوصا در بین خانم های جوان بسیار پر طرفدار است. در عمل بینی به این سبک اندازه ی بینی از حد طبیعی کوچکتر شده، نوک بینی سربالاتر و تیغه ی بینی قوس دار می شود. اگر بینی شما استخوانی است و اجزای صورت ظریفی دارید، نتیجه بهتری از جراحی بینی با نتیجه فانتزی می‌گیرید.

 

نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که در این سبک اندازه ی بینی و سوراخ های بینی، کوچیک‌تر می شود. به همین دلیل ممکن است در صورت وارد نبودن پزشک باعث ایجاد مشکلات تنفسی و بویایی شود. بنابراین باید توسط جراح ماهر انجام شود. اگر برای انتخاب مناسب ترین پزشک به کمک احتیاج دارید نگران نباشید!

مجموعه ی زیباکس با برترین جراحان بینی عروسکی در شیراز همکاری می کند. و در انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی به شما مشاوره ی رایگان می دهد. برای دریافت مشاوره کافی است با ما تماس بگیرید.

عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی به سبک نیمه فانتزی با مجموعه ی زیباکس

سبک عمل بینی نیمه فانتزی مابین طبیعی و فانتزی است. در این سبک اندازه ی بینی متناسب با سایر اجزای صورت کوچک شده و قوس باریکی روی تیغه ی بینی ایجاد می شود. بینی عروسکی برای افرادی مناسب است که بینی طبیعی دوست ندارند ولی طرفدار قوس زیاد بینی های فانتزی هم نیستند.

برای آشنایی با بهترین جراحان شیراز در سبک نیمه فانتزی می توانید با مشاوران زیباکس ارتباط برقرار نمایید.

روش های جراحی بینی

برای عمل بینی در شیراز، دو تکنیک جراحی وجود دارد که پزشک بر اساس شرایط شما، نوع بینی و سبکی که انتخاب کرده اید، بهترین تکنیک را به شما پیشنهاد می کند. در ادامه با این دو تکنیک بیشتر آشنا می شویم.

روش بسته در عمل بینی

در روش بسته، برش‌هایی که برای دسترسی به بافت بینی ایجاد می‌شوند، فقط درون حفره‌ی بینی را درگیر می‌کنند. به این صورت که پزشک با ابزار مخصوص پوست بینی را از استخوان جدا می کند و تغییرات لازم را انجام می دهد. نکته قابل توجه در این روش این است که جراح دید مستقیم ندارد و به همین دلیل اندکی کار پزشک دشوارتر می شود.

 مزیت این تکنیک این است که  جای زخم و اسکار باقی نمی گذارد و ورم کمتری دارد. 

روش باز در عمل بینی

در این روش جراح یک برش در کلوملا و کناره های بینی ایجاد می کند و پوست بینی بالا برده می شود و به این صورت کل ساختمان بینی قابل مشاهده می شود. پس از اعمال تغییرات، پوست مجددا در جای خود قرار گرفته و بخیه می خورد.

هزینه های عمل بینی

هزینه های عمل بینی در شیراز؛ مجموعه ی زیباکس

 عمل بینی در شیراز ، بسته به پزشک و شرایط زیباجو و سبک مورد نظر او ، قیمت های مختلفی دارد. در ادامه هزینه ی عمل برترین جراحان شیراز را بررسی می کنیم.

 • هزینه ی عمل بینی دکتر لیلا اسدپور متخصص و جراح بینی در شیراز مابین 25 تا 28 میلیون تومان 
 • هزینه ی عمل دماغ دکتر مسیح طالع  جراح بینی در شیراز حدودا 30 میلیون تومان 
 • هزینه ی جراحی بینی دکتر حمیدرضا کاظمی دکتر عمل بینی در شیراز مابین 20 تا 25 میلیون تومان 

لازم به ذکر است قیمت های اعلام شده حدودی می باشند. و مبلغ دقیق توسط دکتر و پس از ویزیت مشخص می گردد. 

اما اگر برای پرداخت هزینه ها دچار محدودیت هستید نگران نباشید. مجموعه ی زیباکس برای شما زیباجویان شرایط بی نظیری در نظر گرفته است. شما می توانید به کمک زیباکس هزینه های عمل بینی را به صورت اقساط پرداخت نمایید.

 برای اطلاع از جزئیات بیشتر و هزینه ی عمل سایر پزشکان مطرح شیراز روی دکمه ی زیر کلیک کرده و با مشاوران زیباکس ارتباط برقرار نمایید. 

 

دستمزد بالاتر نشان دهنده ی کیفیت بیشتر نیست.

هر پزشکی دستمزد مشخصی دارد و شما می توانید در هر رنج قیمتی یک جراح انتخاب کنید. اما نکته ی مهم اینجاست که شما بتوانید فارغ از هزینه مناسب ترین جراح را برای خود انتخاب کنید. 

اما باید این نکته را مد نظر داشت که دستمزد بالا تضمین کننده ی کیفیت نیست. و جراحان بسیاری هستند که با هزینه های پایین تر بهترین نتیجه را رقم می زنند. برای آشنایی با این جراحان می توانید با زیباکس ارتباط برقرار نمایید. 

هزینه های جانبی عمل بینی

علاوه بر هزینه ی جراحی بینی، هزینه های جانبی هم بر مخارج اصلی اضافه می شوند که نباید از آنها غافل شد. تعدادی از این هزینه های جانبی را در ادامه مشاهده می کنید. 

عکس آتلیه ای

یکی از مراحل مهم قبل از جراحی بینی گرفتن عکس آتلیه‌ای از صورت و بینی است. دکتر با مشاهده و آنالیز کامل ابعاد صورت و بینی طرح و نقشه ی اولیه‌ی عمل‌ شما را ترسیم می‌کند.

آزمایش خون

قبل از عمل بینی نیاز است برای بررسی فاکتورهای خونی و سلامت عمومی آزمایش خون بدهید. لازم به ذکر است در صورت همراهی با زیباکس در هزینه ی آزمایشگاه شامل تخفیف می شوید.

ویزیت دکتر

هزینه ی ویزیت دکتر یکی دیگر از هزینه های جانبی است که با کمک زیباکس برای شما نیم بها یا حتی رایگان خواهد بود.

چسب بینی

بعد از جراحی بینی، برای کاهش تورم و فرم گرفتن بینی باید تا مدتی از چسب بینی استفاده کنید. 

استفاده از چسب بعد از عمل زیبایی بینی، اهمیت بسیاری دارد. زمان استفاده از چسب با توجه به نظر پزشک از دو تا شش ماه متغیر است.

جالب است بدانید در صورت همراهی با زیباکس پس از عمل، به عنوان هدیه برای شما چسب بینی ارسال می شود.

عمل بینی اقساطی در شیراز

عمل بینی اقساط در شیراز؛ مجموعه ی زیباکس

حتما شما هم با اندکی جستجو به این نتیجه رسیده اید که در شرایط حاضر هیچ پزشکی بصورت اقساطی جراحی بینی نمی کند. اما شما با کمک تیم زیباکس می‌تونید هزینه عمل را قسطی پرداخت کنید. این پرداخت اقساط با شرایط بسیار ساده و به صورت فوری انجام می شود.

با این شرایط شما می‌تونید با خیال راحت به زیبایی بعد از عمل فکر کنید و دغدغه ی هزینه ها را نداشته باشید. هدف زیباکس از ارائه ی این خدمات این است که همه ی اقشار جامعه بتوانند توسط برترین جراحان بینی خود را عمل کنند. و به دلیل محدودیت های مالی مجبور به انتخاب پزشکان ناوارد نباشند. 

برای بهره مندی از این خدمات و کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه ی زیر کلیک نمایید.

مراقبت های قبل از عمل بینی

برای این که عمل راحت و بدون دردسری داشته باشید باید قبل از رفتن به اتاق عمل، یک سری نکات را رعایت کنید. تعدادی از این موارد را در ادامه برای شما می آوریم.

 • حداقل دو هفته قبل از عمل، مصرف دخانیات، مواد الکلی و داروهای خاص مثل آسپرین، ایبوپروفن و حتی ویتامین E را قطع کنید.
 • از دو هفته قبل از عمل، در معرض آفتاب قرار نگیرید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. 
 • از دو هفته قبل از عمل، از فعالیت‌های شدید و ورزش های سنگین اجتناب کنید.
 • آزمایش‌های خون و سایر آزمایش‌های لازم را انجام دهید.
 • روز قبل از عمل تا حد ممکن آب بنوشید.
 • از حداقل هشت ساعت قبل از عمل، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • شب قبل از عمل دوش بگیرید.
 • روز عمل آرایش نداشته باشید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل بینی در شیراز، به اندازه ی خود عمل جراحی سرنوشت ساز است. و به همان اندازه هم در نتیجه ی نهایی موثر است. در ادامه تعدادی از مراقبت های بعد از عمل بینی را برای شما آورده ایم.

 • روز عمل و مخصوصا چهار ساعت بعد، فقط مصرف آب و غذاهای نرم مجاز است. هر گونه غذای سفت و حتی آدامس که نیاز به جویدن دارد را باید تا چند هفته کنار بگذارید.
 • از مصرف سیگار و دخانیات خودداری کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط دکتر را کامل و مطابق برنامه مصرف کنید. 
 • با دهان باز عطسه کنید و مواظب باشید فشاری به بینی وارد نشود.
 • یک تا دو هفته بعد از عمل حمام نروید.
  • استفاده از عینک و هر وسیله ای که به بینی فشار وارد میکند، تا بهبودی کامل ممنوع است. 
  • در هنگام استراحت با چند بالشت، سر خود را تمام مدت بالا نگه دارید.
  • به پهلو نخوابید.
  • تا دو روز بعد از عمل از کمپرس آب سرد برای ورم و کبودی‌ها استفاده کنید. 

عوارض بعد از عمل بینی

عوارض عمل بینی؛ مجموعه ی زیباکس

متاسفانه عمل بینی هم مانند هر جراحی دیگری دارای عوارض است. اما امروزه با پیشرفت تکنیک‌های مورد استفاده در جراحی بینی، میزان این عوارض به حداقل رسیده است. در واقع یک جراح ماهر می تواند عوارض بعد از عمل بینی را تا حد زیادی کاهش دهد و یا حتی به صفر برساند. 

در اینجا تعدادی از مهم‌ترین عوارض عمل بینی را با هم بررسی می‌کنیم:

کبودی و تورم بعد از عمل بینی

کبودی و ورم بعد از عمل، طبیعی است و با گذشت زمان برطرف می شود. استفاده از کمپرس سرد یا یخ تا ۲۴ ساعت پس از عمل، ورم و کبودی را به حداقل می‌رساند. همچنین بد نیست بدانید نوشیدنی‌هایی مثل آب آناناس، آب کرفس و مکمل‌های گیاهی که بروملین دارند ضد التهاب هستند. برخی زیباجویان هم برای کم شدن درد با مشورت پزشک از داروهایی مثل کورتون استفاده می‌کنند. 

سردرد

دلایلی مثل کم شدن آب بدن، کمبود خواب قبل و بعد از عمل و تاثیرات داروی بیهوشی و … باعث بروز سردرد می شوند. می توانید با مصرف مایعات و استراحت کافی این سردرد را کاهش دهید.

گلودرد

ممکن است تا دو روز بعد از عمل بینی گلودرد داشته باشید. دلیل این موضوع کمبود آب بدن، تامپون داخل بینی و لوله‌ای است که موقع عمل برای تنفس بهتر در دهان قرار می دهند. تامپون بینی باعث میشود از راه دهن نفس بکشید و به همین دلیل باعث خشکی گلو می شود. اما با مصرف آب و مایعات زیاد بعد از عمل این مشکل هم برطرف می شود. 

کاهش حس بویایی و چشایی

یکی از مشکلات شایعی که ممکن است بعد از عمل بینی برای شما بوجود بیاید، از بین رفتن حس بویایی است. این موضوع بعد از عمل جراحی بینی طبیعی است و خود به خود برطرف می شود.

خدمات زیباکس

خدمات مجموعه یزیباکس برای جراحی بینی در شیراز

مجموعه ی زیباکس از ابتدای مسیر جراحی بینی در کنار شماست. در انتخاب مناسب ترین پزشک به شما مشاوره ی رایگان می دهد، نوبت عمل فوری را برایتان رزرو می کند و حتی پرداخت هزینه ها را قسط بندی می کند. شما می توانید با کلیک بر روی دکمه ی زیر اولین قدم را برای دریافت این خدمات بردارید.

در ادامه برخی از خدمات تیم زیباکس را برای شما نام می بریم.

 • مشاوره ی قبل از عمل در تمام روزهای هفته حتی ایام تعطیل
 • انجام مشاوره توسط کارشناسان آموزش دیده، متعهد، مسئولیت پذیر و دلسوز
 • اقساطی کردن هزینه عمل هر دکتر
 • دریافت نوبت ویزیت و عمل فوری
 • پشتیبانی رایگان و همه روزه تا 2 سال بعد از عمل

جستجو هوشمند جراح بینی

بهترین و مناسب‌ترین جراح‌زیبایی بینی خود را بیابید.

مشاوره جراحی زیبایی بینی

بهترین و مناسب‌ترین جراح‌زیبایی بینی خود را بیابید.

بیشتر بدانید