جراحی بینی به روش پیزوسرجری: برای اولین بار در شیراز! (مزایا + هزینه + عکس)

26/03/1403

عمل بینی به روش پیزو

به دنبال روشی بدون درد، خونریزی، تورم و… در یک کلام بدون دردسر هستید؟ ما اینجاییم تا این مژده را به شما بدهیم که عمل بینی با کمترین درد و عوارض و نقاهت ممکن شد! 

عمل بینی به روش پیزو یکی از مدرن ترین روش‌های جراحی بینی است که بدون شکستن استخوان‌ها و از طریق امواج اولتراسون انجام می‌شود. این روش به تازگی وارد ایران شده و ما مفتخریم به شما بگوییم که هم اکنون برای اولین بار در شیراز متد پیزوسرجری توسط زیباکس انجام می شود.

اگر می‌خواهید بدانید پیزوسرجری چیست و چه مزایایی نسبت به روش‌های عادی دارد تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. قول می‌دهیم به انتهای مقاله نرسیده تصمیمتان برای جراحی به روش پیزو قطعی می‌شود! در این صورت کافی است روی دکمه زیر کلیک کنید و علاوه بر دریافت مشاوره تخصصی و نوبت ویزیت فوری، از سایر خدمات ما در مجموعه زیباکس بهره‌مند شوید.

عمل بینی به روش پیزو

نمونه عمل بینی به روش پیزو در شیراز با مشاوره زیباکس
نمونه عمل بینی به روش پیزو در شیراز با مشاوره زیباکس

عمل بینی به روش پیزو یک روش جدید جراحی و تغییر شکل بینی است که در آن از تکنیک پیزوالکتریک استفاده می‌شود. در این روش نیازی به شکستن استخوان بینی نیست؛ بلکه از دستگاهی تخصصی به‌نام پیزوتوم استفاده می‌شود. این دستگاه امواج با فرکانس بسیار بالا را بدون آسیب به بافت نرم اطراف به‌صورت مستقیم به استخوان بینی منتقل می‌کند.

در این روش برش‌های کوچک و ظریفی در استخوان و بافت سخت ایجاد شده و سپس با استفاده از امواج اولتراسون با فرکانس بالا تغییرات لازم روی استخوان‌ها ایجاد می‌شوند. جراح بینی در روش پیزو باید نهایت دقت و تمرکز را به خرج دهد؛ چراکه خطوط ایجاد شده باید بسیار دقیق باشند.

مزیت‌های عمل بینی به روش پیزوسرجری

عمل بینی به روش پیزو یک روش تقریبا بدون خونریزی است که میزان ورم و کبودی بعد از آن بسیار کم است. جراحی به این روش در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود و تغییرات ایجاد شده در بینی بسیار دقیق خواهد بود. علاوه بر این روش پیزوسرجری دوران نقاهت بسیار کوتاهی داشته و شما خیلی زود می‌توانید تغییرات ایجاد شده را مشاهده کنید.

به طور کلی می‌توان گفت جراحی بینی به روش پیزوسرجری نقاط قوت و مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می کنیم:

  • حداقل میزان خونریزی (نزدیک به صفر)
  • ورم و کبودی کم
  • ایجاد تغییرات دقیق
  • بهبود نتایج جراحی
  • کاهش زمان بهبودی

معایب عمل بینی به روش پیزو

جراحی بینی به روش پیزوسرجری در کنار مزایای بسیاری که دارد ممکن است معایبی هم داشته باشد. شاید بتوان گفت بزرگ ترین عیب این روش این است که تنها در عمل بینی باز قابل استفاده است. 

از آنجایی که در عمل بینی به روش پیزو، استخوان بینی باید قابل مشاهده و در دسترس جراح باشد تا بتواند تغییرات لازم را ایجاد کند، جراحی حتما باید به روش باز صورت بگیرد. به طور دقیق‌تر می توانیم بگوییم افرادی که قصد جراحی بینی به روش بسته دارند، نمی‌توانند به روش پیزو جراحی کنند.

از طرف دیگر زیباجویان با بینی‌های گوشتی هم در مواردی ممکن است گزینه‌های مناسبی برای عمل بینی به روش پیزو نباشند. اگر بینی گوشتی با پوست خیلی ضخیم دارید برای اطلاع از این موضوع باید ابتدا توسط پزشک ویزیت و معاینه شوید. 

مقایسه روش پیزو و سایر روش‌های عمل بینی

جراحی بینی به روش پیزوسرجری با مشاوره زیباکس
جراحی بینی به روش پیزوسرجری با مشاوره زیباکس

جراحی بینی به روش پیزوسرجری به دقت بالاتری نسبت به سایر روش‌های جراحی نیاز دارد. در این روش برخلاف روش‌های سنتی عمل بینی، نیازی به شکستن استخوان برای تغییر شکل بینی وجود ندارد و همه چیز از طریق امواج اولتراسون انجام می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت عمل بینی به روش پیزو یک عمل کم تهاجمی در مقایسه با روش‌های سنتی محسوب می‌شود.

این روش در مقایسه با سایر روش‌های جراحی بینی خونریزی، ورم و کبودی بسیار کمتری داشته و همچنین دوران نقاهت کوتاه تری دارد. طول مدت زمان عمل نیز در این روش نسبت به سایر روش‌های عمل بینی کوتاه تر است. 

در جدول زیر تفاوت‌های عمل بینی به روش پیزو و روش‌های سنتی را بررسی می‌کنیم:

عمل بینی به روش پیزو

عمل بینی به روش سنتی

تورم و کبودی کم

تورم کبودی زیاد

بدون نیاز به شکستن استخوان

همراه با شکستن استخوان

دوران نقاهت کوتاه تر

دوران نقاهت طولانی تر

مدت زمان عمل کوتاه تر

مدت زمان عمل طولانی تر

خونریزی کم یا نزدیک به صفر

خونریزی زیاد

کاندیدای مناسب برای عمل بینی به روش پیزو

با توجه به مطالبی که تا اینجا ذکر کردیم می‌توان گفت افراد با بینی‌های استخوانی و قوزدار بهترین گزینه‌ها برای عمل بینی به روش پیزو هستند. درواقع باید گفت از آنجایی که در روش پیزو امواج اولتراسون بافت استخوانی را مورد هدف قرار می‌دهند، افراد با بینی‌های گوشتی شدید ممکن است در مواردی گزینه‌های مناسبی برای این روش جراحی نباشند.

از طرفی افرادی که دارای انحراف بینی هستند هم گزینه‌های مناسبی برای این روش می باشند. به طور کلی پیزوسرجی برای اصلاح و ترمیم استخوان و بی‌نظمی و عدم تقارن کاربرد دارد. البته این نکته را هم تکرار کنیم که عمل بینی به روش پیزو برای افرادی که قصد دارند بینی خود را به روش بسته جراحی کنند مناسب نیست.

جراحی به روش پیزوسرجری در شیراز

نمونه عمل بینی به روش پیزو با مشاوره مجموعه زیباکس
نمونه عمل بینی به روش پیزو با مشاوره مجموعه زیباکس

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم جراحی بینی به روش پیزوسرجری یکی از روش‌های جدید عمل بینی است. بنابراین همه پزشکان در همه شهرها با این روش آشنا نیستند. اما خوب است بدانید که این روش جراحی بدون درد و خونریزی و کم دردسر در شیراز انجام می‌شود. برای اطلاع از شرایط جراحی بینی در شیراز و آشنایی با جراحان معروف و معتبر شیرازی می‌توانید مقاله عمل بینی در شیراز را مطالعه کنید.

دکتر حسین مرادیان یکی از بهترین جراحان بینی شیراز هستند. ایشان در حال حاضر تنها پزشکی هستند که در شیراز عمل بینی به روش پیزو را انجام می‌دهند و تخصص، مهارت و دقت کافی را در این زمینه دارند. برای آشنایی بیشتر با دکتر مرادیان پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به معرفی دکتر حسین مرادیان را مطالعه کنید. اگر قصد دارید بینی خود را به روش پیزو جراحی کنید و در شیراز زندگی می‌کنید، کافی است روی دکمه زیر کلیک کنید تا نوبت ویزیت دکتر مرادیان را به‌صورت فوری و وی آی پی دریافت کنید.

عکس قبل و بعد عمل بینی به روش پیزو

در این بخش تعدادی از نمونه‌های جراحی بینی به روش پیزوسرجری را برای شما قرار داده‌ایم تا با مقایسه تغییرات قبل و بعد از عمل این افراد بتوانید راحت‌تر برای انتخاب روش جراحی تصمیم بگیرید.

نمونه کار دکتر حسین مرادیان به روش پیزو در شیراز
نمونه کار دکتر حسین مرادیان به روش پیزو در شیراز
نمونه عمل بینی به روش پیزو دکتر مرادیان در شیراز
نمونه عمل بینی به روش پیزو دکتر مرادیان در شیراز
نمونه عمل بینی به روش پیزو با دکتر حسین مرادیان در شیراز
نمونه عمل بینی به روش پیزو با دکتر حسین مرادیان در شیراز
نمونه عمل بینی به روش پیزو با دکتر حسین مرادیان در شیراز
نمونه جراحی بینی به روش پیزو با دکتر حسین مرادیان در شیراز
نمونه عمل بینی به روش پیزو دکتر حسین مرادیان در شیراز
نمونه عمل بینی به روش پیزو دکتر حسین مرادیان در شیراز
نمونه عمل بینی به روش پیزوسرجری در شیراز با دکتر حسین مرادیان
نمونه عمل بینی به روش پیزوسرجری در شیراز با دکتر حسین مرادیان

هزینه عمل بینی به روش پیزوسرجری

هزینه عمل بینی به روش پیزو هم مانند روش‌های سنتی به عوامل مختلفی از جمله فرم بینی، میزان ایرادات بینی، دستمزد جراح و… بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت حداقل هزینه جراحی بینی به روش پیزو از 75 میلیون تومان شروع می‌شود. 

به هرحال از آنجایی که روش پیزوسرجری یک روش مدرن برای جراحی بینی است و هر پزشکی نمی‌تواند به این روش بینی شما را عمل کند و با توجه به مزایای فراوانی که دارد، طبیعی است که هزینه بیشتری از عمل به روش معمول داشته باشد. البته قطعا ارزشش را دارد که هزینه بیشتری صرف کنیم، اما در عوض دردسر کمتری بکشیم!

عمل بینی به روش پیزوسرجری با زیباکس

در این مقاله سعی کردیم شما را با یکی از مدرن ترین روش‌های جراحی بینی آشنا کنیم. همانطور که اشاره کردیم عمل بینی به روش پیزو یک روش نسبتا کم تهاجمی محسوب می‌شود که درد و خونریزی خیلی کمتری نسبت به سایر روش‌ها داشته و دوران نقاهت کوتاه تری دارد.

با توجه به این اطلاعات و سایر مطالبی که در این مقاله ذکر شد، اگر به دنبال یک روش با درد و خونریزی کمتر و دوران نقاهت کوتاه تر هستید؛ پیزوسرجری یک روش مناسب برای شماست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره تخصصی و نوبت ویزیت با بهترین جراحان بینی به روش پیزو روی دکمه زیر کلیک کنید.

سوالات متداول

میزان تغییرات با روش پیزو چقدره؟

میزان تغییرات روش پیزو بسیار گسترده بوده و تغییرات به شکل دقیق و کنترل شده‌ای ایجاد می‌شوند.

میزان ورم و کبودی بعد از عمل بینی به روش پیزو بسیار کم است؛ چراکه در این روش به استخوان‌ها ضربه‌ای وارد نمی‌شود.

احساس کمی درد بعد از عمل بینی به روش پیزو طبیعی است. اما از آنجایی که در این روش استخوان‌ها شکسته نمی‌شوند میزان درد به مراتب کمتر از روش‌های سنتی است.

جستجو هوشمند جراح بینی

بهترین و مناسب‌ترین جراح‌زیبایی بینی خود را بیابید.

مشاوره جراحی زیبایی بینی

بهترین و مناسب‌ترین جراح‌زیبایی بینی خود را بیابید.

بیشتر بدانید

جهت دریافت مشاوره تلفنی فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام شما
شماره تماس
توضیحات

تماس با مشاورین زیباکس